შიდა მუშაკებს შეუძლიათ სამსახურში დაბრუნება 1 ივნისიდან სამხრეთ აფრიკის ახალი დონის 3 ჩაკეტვის პირობებში, ამბობს ვაჭრობისა და მრეწველობის მინისტრი, ებრაჰიმ პატელი. … Covid-19-ის გაფრთხილების დონე 3 ამოქმედდება ორშაბათს 1 ივნისიდან, რაც ნიშნავს, რომ შინაური მუშაკები ამ თარიღიდან შეძლებენ სამსახურში დაბრუნებას.
შეიძლება თუ არა შინაურებს დაბრუნდნენ სამსახურში მე-3 დონეზე?
ყველა სახლის მუშაკს შეუძლია დაბრუნდეს სამსახურში განგაშის მე-3 დონეზე, განაცხადა მთავრობამ ხუთშაბათს. მათ მოუწევთ დაიცვან პროტოკოლები, რომელიც სავარაუდოდ მოიცავს ფიზიკურ დისტანციას და ნიღბების ტარებას.
შეუძლიათ თუ არა შინაურებს მუშაობა მე-4 დონეზე?
პასუხია კი. შინაურ მუშაკებს უფლება აქვთ უსაფრთხოდ იმუშაონ მე-4 დონის განმავლობაში.
რა დონეზე დაბრუნდებიან შინაური მუშაკები?
შიდა მუშაკებს შეუძლიათ სამსახურში დაბრუნება 1 ივნისიდან სამხრეთ აფრიკის ახალი დონის 3 ჩაკეტვის პირობებში, ამბობს ვაჭრობისა და მრეწველობის მინისტრი ებრაჰიმ პატელი.
როდის შეუძლიათ შინაურ მუშაკებს დაბრუნდნენ სამსახურში ჩაკეტვის დროს?
ორივე მინისტრმა გასულ კვირას მედიასთან შესაბამის ბრიფინგზე ურჩია, რომ შინაურ მუშაკებს შეუძლიათ დაბრუნდნენ სამსახურში ორშაბათს, 2020 წლის 1 ივნისს, როდესაც დაბლოკვის მე-3 დონე ეტაპობრივად გადაინაცვლებს. in.